JUMPING MAT FOR PTS15-108 (108 Springs)
(1 customer review)
PTS15-108
42 in stock
Add to Wishlist
Add to Wishlist
Propel Trampoline Replacement Mat with108 V-Rings, Fits Model Number PTS15-108 Using 108 5.5in Springs (Springs Not Included )
Features and Benefits:
  • Designed for use with 108 V-rings
  • PP mesh material for durability
  • 6-row stitching helps prevent tears
  • UV and water-resistant design
  • Trampoline and Springs “NOT” included
  • Length of Mat: 13′ 6″
Please Verify That:
  1. You have a 15′ Trampoline
  2. Your Trampoline has a total of 108 springs.
  3. Your model measure 15′ from outer edge of frame tube to outer edge.
  4. Your mat’s Length should be 13′ 6″
Additional information
Weight 14 lbs
Dimensions 20 × 16 × 12 in